Ministranci

W naszej parafii służy przy ołtarzu ponad 50 ministrantów, ale jesteśmy ciągle otwarci na kandydatów – i to od przedszkola aż po szkołę średnią. 
Jeśli w kimś dojrzewa myśl o byciu ministrantem, nawet jeśli nie był jeszcze w Pierwszej Komunii, może przyjść po bliższe informacje do zakrystii po którejkolwiek Mszy świętej. 
Każdy z ministrantów wybiera sobie w ciągu tygodnia jedną Mszę świętą (rano lub wieczorem), która staje się jego dyżurem stałym. Natomiast co niedzielę pora służby się zmienia, np. o 7:00, w kolejną niedzielę o 9:00, w następną o 11:00 itd. Oczywiście zawsze można się zamienić.
Ministranci biorą też udział w ministranckich rozgrywkach piłki nożnej (wielu ćwiczy w klubach) i mogą pochwalić się licznymi pucharami za pierwsze miejsce wywalczone dla naszej parafii. Biorą też udział w różnych imprezach (np. paintball, kajaki, wyjazdowe rekolekcje wakacyjne) i zawsze mają przywilej uczestniczenia w wycieczkach organizowanych dla dzieci naszej parafii. Modlimy się za naszych solenizantów podczas ostatniej w miesiącu Mszy świętej szkolnej, a potem wspólnie świętujemy w sali parafialnej. 


WYŚWIETL INFORMACJE SZCZEGÓŁOWE