Ogłoszenia duszpasterskie

NIEDZIELA 3.12.2023 – I Niedziela Adwentu

 1. Dziś rozpoczynamy Adwent – czas radosnego oczekiwania. O godz. 15:30 nieszpory adwentowe. 
 2. Od jutra rozpoczynamy Roraty: dla dzieci od poniedziałku do piątku o 6:30 i w czwartek o 17:00, a dla dorosłych w czwartek o 19:00. Dzieci po porannej Mszy roratniej zapraszamy na kakao i drożdżówkę w sali parafialnej.
 3. W poniedziałek święto św. Barbary – patronki górników. Msza św. w intencji górników i ich rodzin o 9:00.
 4. W środę o 9:30 modlitwa uwielbienia dla mam z dziećmi.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Przez cały dzień okazja do adoracji Najświętszego Sakramentu, której zakończenie o północy.
 6. Podczas Mszy roratniej o 17:00 poświęcenie medalików dla dzieci komunijnych. Po Mszy św. spotkanie dla rodziców.
 7. W piątek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o 6:30, 9:00, 16:00 i 18:00. O 16:00 Msza św. w intencji Dzieci Maryi i ich rodzin. Po Mszy św. wieczornej odmówimy wspólnie akt poświęcenia się Niepokalanemu Sercu Maryi w jedności z Sercem Jezusa. Do udziału zapraszamy szczególnie osoby, które przeżywały 33-dniowe rekolekcje oddania się Matce Bożej.
 8. W piątek o 19:00 spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania.
 9. W kancelarii można składać ofiary za miejsca w ławkach, które przeznaczymy na ogrzewanie kościoła.
 10. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Paczuszka dla Maluszka”. Dary w postaci chemii gospodarczej, kosmetyków dla dzieci i kobiet oraz słodyczy będzie można składać pod choinką przy ołtarzu św. Barbary między 10 a 17 grudnia. Za okazane serce dziękujemy.
 11. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. W przyszłą niedzielę zbiórka na Fundusz Pomoc Kościołowi na Wschodzie. Za wszys­tkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!
 12. Zachęcamy do lektury Gościa Niedzielnego. Redakcja tygodnika przygotowała też bogato ilustrowany magazyn popularnonaukowy „Historia Kościoła”. Dwumiesięcznik, którego pierwszy numer poświęcony jest historyczności Jezusa Chrystusa, można nabyć w cenie 12 zł.
 13. Od dzisiaj w przedsionku kościoła do nabycia opłatki, świece i kalendarze.
 14. Wszystkim życzymy dobrego i owocnego przeżycia Adwentu!