NIEDZIELA 21.07.2024

1. Dzisiaj obchodzimy IV Światowy Dzień Dziadków i Osób Starszych, ustanowiony przez papieża Franciszka. Pamiętajmy w modlitwie o naszych seniorach.
  2. Modlitwa uwielbienia dla mam z dziećmi w środę o 9:30.
  3. Msza św. wakacyjna dla dzieci pozostających w domach w czwartek o 9:00.
  4. Potem zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy koronką do Bożego Miłosierdzia o 15:00.
  5. Nauka przed chrztem w sobotę o 19:00 w kościele.
  6. Msza św. w intencji solenizantów lipca w przyszłą niedzielę o 9:00.
  7. Błogosławieństwo kierowców i pojazdów związane ze wspomnieniem św. Krzysztofa w następną niedzielę po każdej Mszy świętej (również w sobotę wieczorem). Składane ofiary będą przekazane poprzez stowarzyszenie MIVA Polska na środki transportu dla misjonarzy.
  8. Kolekta dzisiejsza  na Wyższe Śląskie Seminarium Duchowne, natomiast w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać!
  9. Intencje wakacyjne można składać w kancelarii parafialnej, która w czasie wakacji czynna jest bezpośrednio po Mszy św.
  10. Przypominamy, że rodzice mogą kierować do kierownictwa kolonii i obozów żądanie, by ich dzieciom umożliwiono spełnianie praktyk religijnych, a szczególnie udziału
    w niedzielnej Mszy św.
  11. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego, a korzystającym z wakacji i urlopu – udanego wypoczynku!

Intencja Żywego Różańca na lipiec: Módlmy się, aby sakrament namaszczenia chorych dał przyjmującym go osobom oraz ich bliskim siłę od Pana, stając się dla wszystkich widocznym znakiem współczucia i nadziei.