XX NIEDZIELA ZWYKŁA

1. W poniedziałek obchodzimy Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Mszę św. jak w niedzielę i dodatkowa o 15:00 przy kaplicy na Wytrzęsowie. Poświęcenie ziół i kwiatów na każdej Mszy św.
  2. W środę przypada Uroczystość św. Jacka, głównego patrona archidiecezji i metropolii katowickiej.
  3. W  czwartek zapraszamy dzieci na Mszę świętą wakacyjną o 9:00, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu, którą zakończymy Koronką do Miłosierdzia Bożego o 15:00.
  4. W czwartek przypadają urodziny Księdza Proboszcza. Na Mszę świętą w intencji Solenizanta zapraszamy o 18:00.
  5. W piątek po Mszy świętej wieczornej czuwanie ku czci Miłosierdzia Bożego: o 19:00 adoracja w ciszy, o 19:45 różaniec, koronka i apel maryjny.
  6. W przyszłą niedzielę o 9:00 Msza św. w intencji solenizantów miesiąca sierpnia.
  7. Zachęcamy do udziału w XX Parafialnej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się od 24 do 28 sierpnia. Koszt wynosi odpowiednio dla dorosłych 150 zł, dla dzieci 120 zł, a dla osób korzystających z autokaru 50 zł. Zapisy przyjmowane są w zakrystii do niedzieli. Spotkanie organizacyjne w poniedziałek 22 sierpnia o 19:00 w kościele.
  8. W zakrystii do nabycia kolorowy album o historii pielgrzymki na Jasną Górę z licznymi zdjęciami i świadectwami.
  9. Przypominamy, że w miesiącach wakacyjnych kancelaria parafialna czynna jest codziennie bezpośrednio po Mszy świętej.
  10. W niedzielę 21 sierpnia odbywa się pielgrzymka kobiet i dziewcząt do Piekar. Organizujemy wyjazd autokarowy. Cena 40 zł. Zapisy w zakrystii do 15 sierpnia. Wyjazd w niedzielę o 6.20 z parkingu.
  11. Kolekta dzisiejsza i w przyszłą niedzielę na potrzeby naszej parafii. 15 sierpnia na środki czystości i sprzątanie kościoła.
  12. Wszystkim życzymy obfitości Bożego błogosławieństwa, a korzystającym w sierpniu z wakacji lub urlopu – również owocnego wypoczynku.