Pielgrzymka do Francji

WYCIECZKA DO FRANCJI

BANNEUX, LISIEUX, TOURS, PARYŻ, REIMS

 

Dzień 1:  WYJAZD Z POLSKI 12.07
O ustalonej godzinie spotykamy się na wyznaczonym parkingu, skąd nastąpi wyjazd autokarem na pielgrzymkę. Całodniowy przejazd autokarem. Wieczorem przyjedziemy na nocleg tranzytowy na terenie Niemiec. Zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 2:  BANNEUX 13.07
Rano, po śniadaniu, udamy się w dalszą drogę do Francji. W godzinach przedpołudniowych zatrzymamy się w Banneux, w jednym z głównych miejsc kultu maryjnego w Belgii. Wioska znana jest głównie z Sanktuarium Matki Bożej Ubogich, gdzie Maryja ukazała się jedenastoletniej Mariette Beco, dokładnie w dniu 75 rocznicy objawień w Lourdes. Nawiedzimy Kapliczkę Objawień, kościół Dziewicy Ubogich oraz zaczerpniemy wody ze źródła, które wypłynęło w miejscu ukazania się Matki Bożej. Po zakończonym zwiedzaniu wyjedziemy w dalszą drogę. Wieczorem zakwaterowanie w hotelu w okolicy Lisieux. Obiadokolacja, nocleg. 

Dzień 3:  LISIEUX – HONFLEUR 14.07
Rano śniadanie, po którym wyjedziemy do Lisieux, miasta położonego w Normandii, silnie związanego z postacią św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Jest to drugie po Lourdes miejsce pielgrzymek we Francji. Nawiedzimy Karmel, gdzie znajduje się grób i relikwie Świętej. Kolejno odwiedzimy dom rodziny Marten „Buissonnets” oraz monumentalną Bazylikę, gdzie szczególnym kultem otaczana jest zarówno św. Teresa jak i Jej Rodzice, niedawno kanonizowani święci Zelia i Ludwik Marten. Po południu zobaczymy Honfleur, niewielkie miasteczko położone przy ujściu Sekwany do kanału La Manche. Podczas spaceru podziwiać będziemy stary port, gdzie cumują liczne jachty i żaglówki, otoczony kamienicami, wybudowanymi w typowym, normandzkim stylu. Wieczorem powrócimy do hotelu. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 4 : LISIEUX – PLAŻOWANIE 15.07

Po śniadaniu wyjazd na całodzienne plażowanie, wieczorem powrócimy do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 5 : LISIEUX – PLAŻOWANIE 16.07

Po śniadaniu wyjazd na całodzienne plażowanie, wieczorem obiadokolacja i nocleg w hotelu w Lisieux.

Dzień 6:  MONT SAINT MICHEL 17.07
Po śniadaniu wykwaterujemy się z hotelu i udamy się w kierunku opactwa Mont Saint Michel. Znajduje się ono na wyspie normandzkiego wybrzeża, a nazwę nosi na chwałę Michała Archanioła, który według legendy ukazał się biskupowi sąsiedniego miasta nakazując mu zbudowanie opactwa na swoją cześć. Opactwo benedyktyńskie ze skromnej kaplicy przeobraziło się w ogromną twierdzę. Leżące na wzgórzu wyspy połączone jest z lądem za pomocą wąskiej grobli. Podczas spaceru ulicą Grande Rue do fortecy na górze, podziwiać będziemy również średniowieczne miasteczko u jej stóp i potężne fortyfikacje. Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy do hotelu w okolicy Tours. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 7:  TOURS – CHENONCEAU – CHAMBORD 18.07
Rano śniadanie. Następnie wyjedziemy do Tours. To niewielkie miasto w centralnej Francji nad rzeką Loarą, od V wieku ośrodek kultu św. Marcina. Nawiedzimy bazylikę, wzniesioną w stylu inspirowanym architekturą wczesnochrześcijańską i bizantyjską, Bazylikę, w której znajduje się grób Świętego z relikwiami. Popołudnie spędzimy podziwiając wybrane zamki w Dolinie Loary. Na początku zobaczymy Chenonceau, niezwykle romantyczny, wsparty na przęsłach nad łagodnym nurtem rzeki Cher. Często bywa nazywany także „Zamkiem Dam” ze względu na sześć kobiet, które jako jego właścicielki stopniowo go rozbudowywały. Późnym popołudniem udamy się w kierunku Chambord, gdzie z zewnątrz zobaczymy największą i najsłynniejszą z rezydencji w dolinie, wspaniałe dzieło architektury renesansu. To ogromna rezydencja mająca ponad 400 pomieszczeń, otoczona rozległym, pięknym parkiem i lasem. Po zakończonym spacerze przejedziemy do hotelu w okolicy Paryża, zakwaterowanie. Obiadokolacja, nocleg.

Dzień 8:  PARYŻ 19.07
Rano śniadanie. Kolejno udamy się na zwiedzanie stolicy Francji – Paryża. Dzień zaczniemy od nawiedzenia kaplicy Cudownego Medalika przy Rue de Bac, związanej z życiem św. Katarzyny Labouré, św. Ludwiki i św. Wincentego a Paulo. Tu w XIX wieku miały miejsce Objawienia Matki Bożej. Zobaczymy także Panteon – miejsce pochówku Marii Curie-Skłodowskiej oraz wyspę Cite z Katedrą Notre-Dame, a także wieżę Eiffela oraz Dzielnicę Łacińską. Po południu przejedziemy na Wzgórze Montmartre, niegdyś główną siedzibę bohemy artystycznej. Według tradycji na tym wzgórzu poniósł około roku 250 męczeńską śmierć pierwszy biskup Paryża św. Dionizy. Nawiedzimy Bazylikę Sacre-Coeur. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się na obiadokolację. Następnie zaprosimy Państwa na rejs po Sekwanie, skąd będziemy podziwiać wieczorną panoramę miasta. Powrót do hotelu, nocleg.

Dzień 9: PARYŻ 20.07

Śniadanie, wykwaterowanie z hotelu i przejazd na dalsze zwiedzanie Paryża. Zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i nocleg.

Dzień 10:  REIMS 21.07
W godzinach rannych, po śniadaniu, wyruszymy do Reims, miasta koronacyjnego królów francuskich. Zobaczymy jedną z najwspanialszych katedr gotyckich – katedrę Najświętszej Marii Panny. Jest uznawana za najbardziej harmonijną i klasyczną w proporcjach we Francji, często nazywana „Katedrą Aniołów” z powodu bogatej dekoracji rzeźbiarskiej. Katedra słynie z witraży zaprojektowanych przez Marca Chagalla i bogatej rzeźbiarskiej kompozycji fasady. Po zakończonym zwiedzaniu udamy się w dalszą podróż. W godzinach wieczornych dojedziemy do hotelu na terytorium Niemiec, zakwaterowanie, obiadokolacja, nocleg.

Dzień 11:  POWRÓT DO POLSKI 22.07
Rano, po śniadaniu wyruszymy w drogę powrotną do Polski. Powrót w bardzo późnych godzinach wieczornych. Zakończenie pielgrzymki.

Świadczenia zawarte w cenie :

– Przejazd autokarem,

– Ubezpieczenie KL,NNW ( Signal Iduna),

– Opieka Pilota,

– Obowiązkowa wpłata na turystyczny fundusz gwarancyjny / pomocowy,

– 10 noclegów w hotelach i domach pielgrzyma,

– 10 śniadań i 10 obiadokolacji

Świadczenia niezawarte w cenie:

– Dopłata do pokoju 1 os,

– taksy klimatyczne,

– bilety wstępów do zwiedzanych obiektów,

– lokalnych przewodników,

– zestawu słuchawkowego audioguide.                                              

Cena : 670€ + 1720 zł

 

+48 605 630 710

+48 885 440 444

601 432 744

669 006 532