Roraty

Aktualna sytuacja epidemiologiczna uniemożliwia przeprowadzenie w parafiach Rorat w zwyczajnej formie.

Autorzy internetowej platformy holyweek.pl, wykorzystując materiały przygotowane przez redakcję Małego Gościa Niedzielnego, proponują projekt pt. Rodzinne Boże Narodzenie. Umożliwia on w wersji online właściwe przygotowanie się i przeżycie okresu Adwentu oraz świąt Bożego Narodzenia. Przygotowane materiały będą prowadziły zaangażowane osoby (dzieci, ich rodziców) od monitorów komputerów do realizowania aktywności zadawanych przez autorów Platformy. Holyweek.pl skierowany jest do całych rodzin i zawiera w sobie cztery moduły:

• Roraty – prowadzone w oparciu o materiały z Małego Gościa Niedzielnego. Zaplanowano dwie transmisje online Mszy roratniej (z parafii św. Rodziny w Piekarach Śląskich o godz. 6.45 oraz z parafii św. Bartłomieja w Bieruniu o godz. 18.00). Linki do tych transmisji znajdują się na stronie holyweek.pl. Nauki roratnie będą również udostępniane w formie audiowizualnych audycji. Platforma holyweek.pl umożliwi dzieciom dostęp do roratnich obrazków w wersji elektronicznej za pośrednictwem czterocyfrowych kodów, które będzie można znaleźć w poszczególnych modułach. Obrazki będą pobierane z wirtualnych skrzynek.
  • Kalendarz adwentowy – zawiera aktywizacje rodzinne na każdy dzień, które zostały przygotowane przez Stowarzyszenie św. Filipa Nereusza z Rudy Śląskiej.
  • Miernik światła – zawiera szereg charytatywnych inicjatyw oraz materiałów audiowizualnych dotyczących przeżywania Adwentu i Bożego Narodzenia przez poszczególne rodziny oraz skrzynkę modlitewnych intencji.
  • Zakładka świąteczna – zawiera materiały wyjaśniające symbolikę Adwentu oraz Bożego Narodzenia. W ramach projektu odbędą się konkursy z ciekawymi nagrodami. Głównymi nagrodami są: rodzinny weekend w ośrodku spotkań i formacji w Brennej ufundowany przez Ksiądz Arcybiskup Wiktor, laptop ufundowany przez Instytut Gość Media oraz rodzinny pakiet gier, płyt i książek ufundowany przez księgarnia św. Jacka.

Jedno z roratnich zadań będzie polegało na podjęciu uczynku miłosierdzia wobec potrzebujących; stosownymi produktami można będzie wypełnić papierową torbę „Ambasador Miłosierdzia”. Idea ta towarzyszyła koncertom „Betlejem w Spodku”. Torby zostaną przekazane do parafii przez Księży wicedziekanów. Istnieje możliwość zamówienia większej ilości toreb: rekolekcje@holyweek.pl.

Obrazki roratnie dla dzieci do pobrania w zakrystii.